sala konferencyjna

Egzamin ICAO English: Część Trzecia Egzaminu/ Zdjęcia + Konwersacja.

Trzecia, ostatnia część egzaminu składa się z dwóch części i trwa około 10 minut. Podobnie jak w przypadku drugiej części (odsłuchy), wiele się dzieje i egzamin przebiega bardzo dynamicznie więc warto wiedzieć czego się spodziewać.

  1. Dwa zdjęcia.
  2. Konwersacja.

Egzaminator przedstawia kandydatowi jedno (!)  zdjęcie i prosi o opis. Kandydat ma 30 sekund na opisanie zdjęcia (po 40 sekundach egzaminator ma obowiązek przerwać, więc ćwicząc warto zwrócić uwagę na czas, aby wypowiedź w czasie egzaminu nie została przerwana i nie była niepełna). Zdjęcie opisuje jedną z wielu sytuacji lotniczych, np. wtargnięcie na drogę startową, kolizję, pożar, oblodzona (zaśnieżona) droga startowa, warunki ograniczonej widoczności przy starcie lub lądowaniu, lądowanie przy silnym bocznym wietrze i wzmożonej aktywności ptaków, etc.
Następnie kandydat otrzymuje drugie zdjęcie i jest proszony o porównanie sytuacji, zwykle dotyczą tego samego działu tematycznego, jednak są między nimi znaczące różnice (np. pierwsze zdjęcie: pożar w kabinie podczas lotu/ drugie: pożar samolotu stojącego na parkingu przy terminalu). Egzaminator zadaje cztery/ pięć pytań, które ma w zestawie i dodatkowe pytania rozszerzające, w zależności od treści, obszerności udzielanej odpowiedzi.
Druga część: „konwersacja” dotyczy poszerzonej, ogólnej tematyki wynikającej ze zdjęć. Jeśli na zdjęciu przedstawiona była sytuacja wtargnięcia na drogę startową, pięć pytań może dotyczyć zasad bezpieczeństwa na parkingu, drodze kołowania, drodze startowej niezbędnych do zachowania ze względu na wzmożony ruch na lotnisku. Tutaj również, egzaminator powinien zadawać dodatkowe pytania, które wymyśla ad hoc stosownie do wypowiedzi kandydata.
Trzecia część kończy cały egzamin. W kolejnym wpisie przeczytacie o procedurach końcowych, standardach oceniania.
Jeśli chce cie wrócić do opisu pierwszej części egzaminu:  https://www.icao4u.pl/2017/12/27/egzamin-icao-english-czesc-pierwsza-egzaminu/, a informacje o drugiej części znajdziecie tutaj: https://www.icao4u.pl/2018/01/05/egzamin-icao-english-czesc-druga-egzaminu/
[chimpy_lite_form]

Komentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.