Jak zdać egzamin ICAO?

ICAO4U English Language Proficiency Assessment koncentruje się na weryfikacji poprawności skuteczności komunikacji w języku angielskim w kontekście lotnictwa. Liczy się płynność, szybkość reakcji, komunikatywność, poprawność, wymowa. Egzamin nie jest testem znajomości procedur lotniczych w języku angielskim.

Czy wynik egzaminu ICAO4U English Language Proficiency Assessment jest uznawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce?

Tak. Na podstawie certyfikatu zdania egzaminu z wynikiem ICAO Level 4 (licencja na 4 lata) , ICAO Level 5 (licencja na 5 lat), ICAO Level 6 (licencja bezterminowa).

Czy egzamin mogą zdawać piloci zawodowi i kontrolerzy lotów, czy tylko piloci prywatni z licencją PPL?

Egzamin adresowany jest zarówno do pilotów zawodowych, jak i prywatnych, studentów pilotów, a także kontrolerów ruchu lotniczego.

Jak często organizowany jest egzamin?

Terminy egzaminów dostępne są w zakładce EGZAMIN ICAO – TERMINY.

Czy zapewniacie materiały edukacyjne?

Tak. Kandydat, który wykupi uczestnictwo w kursie przygotowującym otrzymuje dostęp do materiałów ukierunkowujących naukę bezpośrednio do egzaminu. Wszystkie materiały zostały wielokrotnie sprawdzone w czasie zajęć prowadzonych z doświadczonymi pilotami, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w Internecie.

Jak długo będę czekać na wynik?

Do 48 godzin.

Czy znajomość procedur lotniczych jest niezbędna do zdania egzaminu?

Nie, ICAO4U English Language Proficiency Assessment nie jest egzaminem sprawdzającym znajomość procedur. To egzamin weryfikujący sprawność i elastyczność komunikacyjną kandydata, poprawność stosowanego języka angielskiego w kontekście lotnictwa, sytuacji nagłych, perspektyw rozwoju lotnictwa, etc.

Jak długo trwa egzamin?

Łącznie około 30 minut.

Czy egzamin zdawany jest indywidualnie?

Tak- egzamin zdawany jest indywidualnie online.

Z ilu części składa się egzamin?

Z trzech. Pierwsza to rozmowa na ogólne tematy związane z doświadczeniem, planami lotniczymi kandydata. Druga to rozumienie ze słuchu. Trzecia część to opis zdjęć i rozmowa na ich podstawie.

Czy mam czas na przygotowanie odpowiedzi? Czy mogę robić notatki?

Nie ma czasu na przygotowanie odpowiedzi. W module „odsłuchy” możesz robić notatki.